6 Eylül 2012 Perşembe

Lilia' nın origamileri

Uzun zaman oldu yazı yazmayalı, artık zamanı geldi de geciyor. Nedeni malum nedenlerde dolayı pc başina pek geçemedim. Artık buradayım ve düzenli yazicam :)
Yeni yazim hobby konulu. Sevgili arkadaşım Lili beni çok şaşırttı, açıkçası ondan böyle şeyler beklemezdim. Çok büyük süpriz. Canı sıkldığı zamanlarda origami yapımına başlamiş ve çok başarılı. Origami çok eski japon kağıt sanatı, doğduğu yer ise Çin, kısacası uzakdoğu sanatı. A4 renkli kağıtlardan yapılıyor, makas ve yapıştırıcı kullanmadan kağıtları katlayarak figürler oluşturuluyor.İlk yaptığı bu balık, 2 gününü almiş. Renk uyumu süper, güneş gibi bakınca şnsan enerji doluyor.Balığın önden görümu, dişleri bile var :)
Sonraki yaptıkları da asağıdakiler. Bu figurleri yapmak sabır ister ve ayrıca el becerisi, şahsen ben yapamıyorum kağıtlarla aram iyi değil, illaki koşesini kenarını yamultucam :)
 

Benim favorim kuğular, çok güzeller.Bence bu sanat bir terapi gibi, ne yapsam ne etsem diye düşünüceğimize birseyler yapsak daha iyi olur :) Nasıl yapıcam derseniz internette anlatımı varmış bakabilirsiniz. Ben yapamıyorum derseniz sipariş edebilirsiniz biz yaparız.

Sevgili arkadaşım da bu tatlı kiz, yakında doğum günü var ve bu yazıyı yazmanın tam zamаnı :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder